Необхідно зважати на реалії нашої країни – Олексій Якубін про загрози, які криються у запровадженні надзвичайного стану

Запровадження надзвичайного стану не гарантує того, що влада почне діяти більш ефективно.

Своїми застереженнями в ефірі 4 телеканалу поділився політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олексій Якубін.

«Перед тим, як запроваджувати надзвичайний стан, я би хотів запитати – як влада виконує ті режими, які вже ввела? Наприклад, в Києві рішення про обмеження руху громадського транспорту призвело тільки до паралічу міста. Це реалії нашої країни. Тож запровадження надзвичайного стану не стане гарантією, що люди будуть забезпечені всім необхідним, а в аптеках з’являться маски», – зауважив політолог.

Олексій Якубін схвально оцінив ініціативу влади виплачувати пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати нижчі 5 тисяч гривень, додаткову тисячу гривень. Але водночас вказав на прорахунки чиновників.

«Президент розуміє, що введення надзвичайного стану поховає його рейтинг, тож він хоче таргетовано надавати допомогу окремим групам населення. Зокрема, орієнтується на пенсіонерів, забезпечуючи їм додаткові пенсійні виплати. Це правильно, адже пенсіонери – найбільш уразливі до хвороби COVID-19. Проте до цього часу, навіть ввівши карантин, влада не спромоглася забезпечити громадян щонайменше масками. Зараз потрібні злагоджені, продумані й ефективні дії, але не можна зупиняти країну», – переконаний експерт.