Обіцянки партії ОПЗЖ: чи відбудуться переговори у форматі Україна-ОРДЛО-РФ

Політолог член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Михайло Дяденко в коментарі «Слову і Ділу» наголосив, що перемовини у форматі Україна-НАТО-РФ– це фактично позиція Путіна. Плюс слід ще додати питання особливого статусу Донбасу. На такий формат переговорів неодноразово натякала Москва.

«Образно кажучи, вустами ОПЗЖ пропонують те, чого хочуть у Кремлі, й намагаються закинути це в українську політику. Насправді, все одно доведеться щось робити. Без якогось статусу Путін території не віддасть. Він якраз зацікавлений у тому, щоб цей статус зафіксувати», – підкреслив він.

Для України ці ініціативи ОПЗЖ занадто складні, констатував експерт.

«З іншого боку, якби нам вдалося подолати ключові внутрішні проблеми – корупцію, розбалансованість правоохоронної системи – й узятися за економічні питання, то яким би не був статус, його б не відчували. Прийшов би час, коли ці території самі інтегрувалися б в Україну», – уточнив він.

На його думку, багато залежатиме від конфігурації нового парламенту. Коаліція з ОПЗЖ, звичайно, не можлива.

«Наприклад, коаліція буде з партій Зеленського та Вакарчука. «Слуга народу» вносить певний проект чи президент. Чи не відмовиться «Голос» чи інша демократична партія голосувати за законопроект, тим самим спровокувавши кризу, розвал коаліції? Поки ініціативи виглядають не дуже реалістично», – резюмував Михайло Дяденко.