Оформлення субсидій: Юрій Гаврилечко розповів, як Розенко виступив проти корупції

Юрий Гаврилечко, член независимого пула экспертов ИНПОЛИТ, специалист в области социальной политики и макроэкономики

Член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Юрій Гаврилечко на своїй сторінці в соцмережі Facebook розповів, хто з високопосадовців висловився проти запровадження корупційних механізмів при оформленні субсидій.

Я регулярно критикую уряд та персонально міністрів за недолугість та ідіотизм. Проте, коли з’являється на що звернути увагу в позитивному сенсі не завжди на це звертаю увагу, а варто. Але… варто звертати увагу на дійсно принципові речі та позиції!

І позиція Павло Розенко, віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань щодо чергових змін у системі оформлення субсидій, а саме — його голосування проти запровадження оціночних критеріїв при нарахуванні субсидій є дуже показовою.

Він виявився єдиним урядовцем, хто не просто публічно висловився проти запровадження фактично корупційних механізмів при оформленні субсидій (а використання оціночних критеріїв при визначенні доходів — це завжди база для корупції), але і не підтримав ухвалення урядової постанови.

Нажаль, чинна структура уряду не дозволяє навіть профільному віце-прем’єру заблокувати ухвалення документу, якій має безпосереднє відношення до сфери його повноважень. Тому єдине, що залишається — сприяти суспільному резонансу та висвітлення як недолугостей і порушень логіки та здорового глузду у документах уряду, так і їх відверто корупційної природи.
Як на мене, то саме цим повинні займатися як вітчизні антикорупціонери-активісти, так і ЗМІ.