Путін: “щиро бажаю всім мешканцям України мирного та справедливого майбутнього”.Що ви знаєте про лицемірство і підлість? Під час війни ми до неї звикли з боку російського керівництва. І це добре. Раніше для багатьох українців закомплексована путінська лукавіть сприймалась як щось дратуюче. Тепер вона просто нецікава, бо усвідомлена всією українською громадянською нацією як витвір примітивного словесного поносу.

Путінське привітання “народу України” з днем перемоги не викликає нічого. Ні рвотного рефлексу, ні емоційного напруження, ні мислительного руху. Клітинная стерильність. До речі, згадуються деякі соціологічні дослідження минулих років. У 2012 році 53% українців висловлювали позитивне ставлення до Путіна.

За рейтингом він випереджав усіх тогочасних українських політиків. Група “Рейтинг” у 2012 р. показувала, що до Росії тоді добре ставились 60% українців, а негативно – всього 10%. Навіть більше, в Україні існувала ціла партія – “Партія політики Путіна”, що з’явилась щe 2005 р. (колишній “Слов’янський народно-патріотичний союз”, що існував із 2003 р., а з 2008 р. – партія “Русь єдина”). Найцікавіше, що незважаючи на тимчасову втрату Криму і першу українсько-російську війну 2014-2015 рр. за дослідженням тої ж таки групи “Рейтинг” у 2019 р. до Путіна позитивно ставились 15% українців. Це був електоральний кістяк “ОПЗЖ” і “молодіжки” Медведчука і Кремля – Партії шарія. Тепер це не має ніякого значення.

Політолог Олег Постернак