Олег Саакян: навіщо Путін постійно говорить про санкційні списки та хто до них може потрапити?

Політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ Олег Саакян поділився своїми думками про те, хто ще може потрапити до санкційних списків президента Росії Володимира Путіна.

«Поки що нікому не відомо, хто туди може потрапити, тому будь-яке пророкування цих прізвищ або назв компаній скоріше пов’язано з інтуїцією, ніж з аналітикою. Утім декілька припущень можемо зробити. Скоріш за все РФ це зробила зараз для того, щоб, по-перше, викликати український олігархат до передвиборчих перемовин. Путін, прийнявши рішення надати таку можливість уряду фактично створив часове вікно, в яке промовив до олігархів українсько-російських: “Ідіть сюди, будемо домовлятися стосовно того, хто там буде, а хто — ні”. Оскільки частина українського олігархату пов’язана з російським — і виробничими, і фінансовими зв’язками«, — написав Олег Саакян на своїй сторінці в соцмережі.

Також він розповів, навіщо Путін постійно останнім часом говорить про санкційні списки.

«Це жорсткі заяви, якими потрібно згуртовувати суспільство. Рейтинги Путіна зараз, якщо довіряти даним Левада-центру — найменші за останнє десятиріччя. Тому така заява про санкції проти України на тлі тотальної українізації російського новинного контенту може сприйнятися позитивно широкими верствами населення РФ. На тлі пенсійної реформи, територіальних суперечок між Чечнею та Інгушетією, обрання губернаторів, церковних питань, а також десятка інших проблем, котрі нині турбують російське суспільство — «корова має здохнути й у сусіда“. Ура-патріотизм ”під соусом “санкції проти України” може зіграти позитивну роль, переводячи фокус на Україну, і активізуючи тезу про “українську загрозу”, — підсумував політолог.

Також він спрогнозував, хто із українських політиків має шанс потрапити до «списків Путіна».

«До списку можуть потрапити політики, для поляризації українського суспільства. З моменту, коли Росія внесе когось до цього списку — він одразу ж стане “людиною честі” в Україні. І якщо РФ розігрує сценарій по дестабілізації, і так мені здається, то для нього потрібно дві сторони: з однієї сторони — Медведчук і компанія, а з іншої — компанія “санкційників”, кого Росія внесе у список. Звідси — згадана поляризація, більша прогнозованість, а також контрольованість українського політичного процесу з боку РФ… А це гра, в якій не стільки важливо виграти, наприклад, висоту, скільки спланувати фарватер, в якому точитиметься боротьба. Таким чином Росія будує логічні схеми, щоби спрямовувати українську передвиборчу кампанію в потрібне для себе русло», — поділився своїми розмірковуваннями Олег Саакян