Парламентські вибори-2019: чи є несподіванки у свіжому рейтингу? — Олег Саакян

Подивився свіжий «Рейтинг» — жодної несподіванки, аж сумно😁. Таку ж електоральну картину прогнозував ще тиждень тому.

Надалі, думаю, рейтинг СН зафіксується, але ближче до липня почне трішки сповзати. Головне йому весь час брати із собою «страшну подружку» — сьогоднішню ВРУ. На тлі неї, він завжди буде красавчіком))

Опоплатформа — бігти щоб стояти, стеля низька, антирейтинг високий, «погані Гени» йдуть по душу. Треба об’єднуватися з опоблоком, не щоб набрати, а щоб не втратити.

ЄС (БПП) — антирейтинг найвищий, буде сповзвти. Цілком вірогідно, що днів за 10 вони вже змістяться на сходинку вниз. Ребрендинг, геополітичні та консервативні меседжі, які на хліб не намажешь (воні не пріоритет навіть для ЦА), намагання протиставляти себе Зе, коли вже треба обирати не «проти», а «за» — створюють від’ємний тренд. Я вже мовчу про «оновлення» (для якого мав би піти сам Порошенко і його найбільше токсичне оточення), яке обурило навіть Олешко. Без зміни стратегії їх політична доля сумна

Батьківщина, думаю, вже тільки наростить, оскільки сьогоднішній показник — це рівень їх ядерного виборця (дивимося перший тур президентських), а компанію вони ще не розгорнули. Висновки із раннього старту кампанії очевидно були зроблені, тепер головне не вдаритися в іншу крайність й не затягнути із стартом😉

Голос, як і прогнозував, майже доїв Громпозицію. Якщо зараз запуститься тур по країні, то це може додати ще пару відсотків вже у червні й дасть змогу зайти за виборцями у нішу Зе та тих, хто не визначився.

Тож, до середини червня перша 5-ка навряд чи зміниться, але можуть змінитися місця всередині неї.  Рейтинги частини із лідерів почнуть маштабуватися за рахунок аутсайдерів після реєстрації списків та розгортання повноцінної кампанії.

Чому націоналісти в кінці електорального списку? Тому що, вже всім стало зрозуміло, що патріотизм й здоровий націоналізм обов’язкова опція для кожної української партії.

Олен Саакян — політолог, член незалежного пулу експертів ІНПОЛІТ.