Політолог проаналізував візити Медведчука до Москви та Стразбургу

Минулого тижня Віктор Медведчук «со товарищи» (Бойком, Козаком і Рабиновичем) відвідали Москву. Планувалося, що дана група урочисто привезе в Україну групу полонених моряків і заробить на цьому політичні бали. Мої друзі у Москві повідомили напередодні: до нас їде Медведчук, очікується зустріч з Путіним і звільнення полонених. Проте щось пішло не так: Путін не лише не зустрівся з Медведчуком, а й того ж дня організував телефонні переговори з Зеленським.

Поговорюють, що у Кремлі давно ставлять під сумнів ефективність ставки на Медведчука — там до інституту кумівства ставляться набагато простіше, ніж в Україні. Очевидно, Путін вирішив, що він достатньо допоміг Медведчуку, знявшись у рекламному ролику роботи Олівера Стоуна, і вибираючи між персональними і міждержавними стосунками, краще спробувати підіграти Зеленському. Питання моряків одразу перейшло на вищий рівень спілкування, а Медведчуку і Ко довелося вдавати, що вони навмисне приїхали на суперважливі переговори в офіс «Єдиної Росії».

І от сьогодні Медведчук поїхав у Страсбург — презентувати у Європарламенті свій мирний план для Донбасу. На офіційному сайті ЄП жодних анонсів не було (в принципі, подібний круглий стіл може ініціювати будь-хто із євродепутатів, розцінки на проведення подібних заходів добре відомі). Показово, що поруч з Медведчуком «засвітилися» «великі друзі» України — соратник Марін Ле Пен, євродепутат від французького Національного руху Ніколя Бе, представники британської партії Brexit Натан Гілл та Александра Філіпс, представниця партії «Російський союз Латвії» Тетяна Жданок та інші політики. Даний перелік сам по собі показує «серйозність» заходу — видно, що збиралося поспіхом і виключно «для галочки», з прицілом на те, щоби потрапити у новинні сюжети перед виборами і хоч якось перебити московське фіаско Медведчука.

І тут не обійшлося без конфузу: Медведчук заявив, що «його команда» ще у 2015 році внесла до Верховної Ради пакет законопроектів на виконання Мінських домовленостей. Ну як не приписати собі чужі заслуги? У березні 2015 року дійсно у Верховній Раді зареєстровано дев‘ять законопроектів — вісім авторства Юрія Воропаєва і Олександра Долженкова і один — авторства Василя Німченка. Коли Воропаєв і Долженков стали членами команди Медведчука — не зрозуміло. Як казав герой відомого роману, «Поздравляем, господин, соврамши!».

А загалом — цікаво дивитися на деякі політичні процеси, що відбуваються поза мейнстрімом. Маргінес також буває доволі активним і строкатим).

Політолог, провідний експерт ІНПОЛІТ Кость Бондаренко.