«Укравтодор» разом із командою Мінінфраструктури наробляють низку системних рішень, впровадження яких дозволить скоротити терміни проектування доріг та штучних споруд, а також роблять процес державних закупівель у сфері дорожнього швидшими без втрати якості.
Про нові системні рішення компанії розповів Перший заступник голови «Укравтодору» Андрій Івко, який представляє Україну на Конференції європейських директорів доріг (CEDR) у Будапешті.

У відомстві зазначили, що йдеться про ретельну оцінку завданих руйнувань та збитків, спрощення та скорочення термінів на проектування доріг та штучних споруд, створення типових проектів, а також трансформацію підходу до державних закупівель, для яких створюються єдині кваліфікаційні критерії відбору.

«Важливим є перехід на європейську систему ціноутворення (подібно до CESSM), розробка типових видів договорів за стандартом FIDIC та комплексний контроль на всіх етапах», – додають в «Укравтодорі».

Івко повідомив, що за останніми підрахунками російські окупанти зруйнували 24 тис. км доріг та понад 300 мостів. Все це за наявності відповідного фінансового ресурсу можна відбудувати приблизно за 3-4 роки. Відчутно постраждала й вітчизняна шляхова сфера. Зокрема, дорожні компанії втратили понад 200 виробничих баз, серед яких 40 асфальтобетонних заводів.

Окупанти викрали пально-мастильні матеріали, пограбували склади. Також суттєво постраждала спеціальна техніка, пошкодили та знищили понад 500 автомобілів різних видів, понад 300 одиниць спеціальної техніки, кожна з яких коштує не менше ніж 3-4 мільйони гривень: ковзанки, грейдери, навантажувачі, маніпулятори, цистерни.

“Conference of European Directors of Roads (CEDR) – організація європейських національних дорожніх адміністрацій, яка сприяє удосконаленню управління дорогами. Вперше Укравтодор ініціював обговорення членства у CEDR у 2016 році. На заході 12-13 травня було погоджено рішення про членство Укравтодору, яке буде формально затверджено на засіданні Ради директорів CEDR», – повідомили у компанії.

Раніше заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко розповів, що держава не зменшуватиме темпи відновлення потерпілих від війни областей України, незважаючи на війну.

Політолог Андрій Золотарьов спеціально для Кореспондента.