Аграрій Олександр Поворознюк та політконсультант Сергій Биков в ефірі телеграм-каналу PolitrukUA

Дісклеймер
На сайті аналітичного центру ІНПОЛІТ ми публікуємо серію обговорень, які провів Сергій Биков із гостями телеграм каналу PolitrukUA

Принагідно запрошуємо підписатись на PolitrukUA у телеграмfacebook та Youtube

Сергій Биков
Так доброго дня, друзі, сьогодні п’ятниця 13 травня. Але якщо для російських окупантів цей день поганий, то для нас з вами – добрий, оскільки на телеграм каналі PolitrukUA дуже популярний український аграрій Олександр Поворознюк. Олександре, доброго дня.

Олександр Поворознюк
Слава Україні! Слава ЗСУ!

Сергій Биков
Героям слава! Я ось читаю ваше досьє на сайті Kurkul і в мене одне питання: ви куркуль?

Олександр Поворознюк
Себе куркулем і олігархом ніколи не вважав.

Сергій Биков
А що у вашому сприйнятті “куркуль”?

Олександр Поворознюк
Куркуль… Ну, куркуль – це буржуй, а буржуй – це олігарх. Олігархи це Пінчук, Ахметов, ну і ще декілька там.

Сергій Биков
Імена тих, кого краще не згадувати, так?

Олександр Поворознюк
Ну чому не згадувати? Ну там Коломойський, хто там іще? Ну так бистро не згадаєш просто.

Сергій Биков
Скажіть загалом, як проходить посівна кампанія, які проблеми є і чи не страждають аграрії і ви, безпосередньо, від дефіциту пального?

Олександр Поворознюк
Ну проблем нема ніяких абсолютно поки. Паливо все було куплено свого часу ще восени на посівну. Ми вчора закінчили посівну повністю. Ну так, що проблеми (з паливом) надалі будуть і з жнивами, з усім. Але поки що проблем нема ніяких абсолютно.

Сергій Биков
Ну а загалом як як все пройшло ви якось змінювали культури, які ви сіяли чи все стандартно?

Олександр Поворознюк
Ну змінювали культури тільки заради того, щоб в Україні голоду не було. Тобто більше сіяти гречки, проса. Сіяли більше те, що нам треба на крупи. Цього сіяли трохи більше, а все інше по плану, як зазвичай сіємо. Ну, яру пшеницю навіть посіялу, яку ми ніколи не сіємо – бо на крупи треба, на борошно треба. Ярий ячмінь, який на крупи йде, також посіяли трошки. Ми не планували це сіяти, але враховуючи ситуацію в державі, щоб не було голоду – ми робили так.

Сергій Биков
Ну а ви як оцінюєте можливість нестачі продуктів харчування для внутрішнього попиту?

Олександр Поворознюк
Скажу відповідально, голоду в Україні точно не буде. Якщо він буде, то він буде в Європі, десь у Саудівській Аравії, Єгипті, там, де вони покупали все. Ну там може щось і буде, а у нас точно не буде голоду. Усього вистачить: і борошна і круп – усього вистачить.

Сергій Биков
До Єгипту ж з окупованої української Керчі відправляли декілька барж. Як кажуть експерти: це було крадене зерно з Херсонщини. Скажіть, чи не стикалися ви зі спробами окупантів красти українське зерно?

Олександр Поворознюк
Ну там є проблеми дійсно. По Херсону значить, що вони роблять: вони дають навіть дизпаливо, заманюючи цим сільхозників. Але вони жорстко ставлять умови: 70 на 30, 70% врожаю віддаєте, а 30% забираєте собі. жорсткі умови ставлять і кажуть: вас ніхто не чіпатиме, тож беріть і сійте. Приблизно 80% сільгоспників відмовляються від такої співпраці. Але є і підараси, які заради двох мисок вареників готові співпрацювати із орками. І такі є.

Сергій Биков
А що загалом з колаборантами у вас на Кіровоградщині? Я бачив повідомлення від обласної прокуратури, що п’ятьох осіб на Кіровоградщині визнано винними у колабораціонізмі. Як загалом боротися з потенційними колаборантами?

Олександр Поворознюк
Як боротися з ними я знаю. Я не хотів би це казати в ефірі, Але після того, як ми віддали пару чоловік, яким реально треба було пожиттєве давати, які підтримували орків, вже квіти купували, щоб їх зустрічати, та їх якимось чином відпустили. Тож я тепер нікому їх не віддаю. Я поступаю так, як підказує мені моя совість.

Сергій Биков
Тож кілька додаткових робітників знайшлося, як російська пропаганда казала, що “українські карателі будуть брати собі по два раба”?, чи як вони там казали?

Олександр Поворознюк
Ой, з них такі роботяги, що набіса вони треба взагалі. Ну ми знаємо, ми поступаємо по іншому, на на них гидко дивитись, набіса вони треба взагалі.

Сергій Биков
Слухайте, ну це позиція. До речі, я зараз переглядаю інформацію про статус формування й передачі продуктових наборів між областями-партнерами… Ваша Кіровоградська область відповідає за Запорізьку і має передати 150 тисяч продуктових наборів. Як вам відомо, як вони формуються і наскільки оперативно вони передаються до області-партнера?

Олександр Поворознюк
Голова облдержадміністрації зібрав всіх сільгоспників. Скажімо так, от я очолюю асоціацію сільгоспвиробників в районі, і от він з кожного району зібрав керівників і ми домовилися, що з кожного гектара ми скільки-то здаємо на переробку. Зараз переробка працює цілодобово: і млин, і крупи – все окрім рису робимо. У нас є фонд губернатора, куди ми це даємо, а далі вони займаються. Там вже фасують, передають, роздають – то вже їхні проблеми.

Сергій Биков
Скільки у вас зараз людей працює і чи є вимушені переселенці?

Олександр Поворознюк
Працює 320 чоловік.

Сергій Биков
Серед них якісь нові додались, можливо, тимчасові переселенці?

Олександр Поворознюк
Є і тимчасові переселенці, але я вам скажу відверто – дуже великі проблеми з ними, от дуже великі. Даєш роботу і начинаються “понти для приїжджих”: “а я працювати у нічну зміну не буду”, “А я тільки до п’ятої години”, “субота й неділя – вихідні”, а “зарплата мінімум 20 000 в місяць, інакше я нікуди дивитись не буду і ходити не буду”. Скажу вам один приклад. От прийшла баришня, плакала, що була під обстрілами. Аж дрожить, коли говорить про це. “Ну якусь дайте роботу, хоч щось небудь”. Кажу – добре, буде тобі робота. У мене є цех з виробництва напівфабрикатів. Тобто, із натурального м’яса ми робимо напівфабрикати. Попрацювала вона місяць, отримала зарплату, приходить і каже, що працювати більше не буде. Я питаю: “Чого?” А вона відповідає, що її мрія здійснилась: “Я получила зарплату, пішла у тату-салон, набила собі від кисті до ліктя чорну розу. Так що моя мрія здійснилась і далі я нічого більше робити не хочу”. Я очманів просто! Про що із нею далі говорить – я не знаю.

Сергій Биков
В мене інше питання, а як тепер людині жити без мрії? Сенсу жити більше немає в неї?

Олександр Поворознюк
Ну це треба до неї запитання ставить, але я не хотів навіть більше із нею говорить.

Сергій Биков
Дуже, дуже вас розумію. Та з приводу тимчасових переселенців… Ось Офіс Президента України повідомляє, що у Кіровоградській області розміщено понад 43 000 тимчасових переселенців і для них необхідно забезпечити 12 393 квартири. Для них планують придбати та побудувати 2000 квартир вже зараз і забезпечити 100 000 квадратних метрів для переселенців. На це планують витратити 2 мільярди 400 мільйонів гривень. Скажіть, будь ласка, чи готові ви також брати участь у такому прихистку і будувати таке житло для переселенців? Чи ви вважаєте, що необхідно цю проблему вирішувати якимось іншим чином?

Олександр Поворознюк
Дивіться, коли я буду головою облдержадміністрації, тоді будете мені задавати ці питання. Я за область не відповідаю і навіть не за район, я відповідаю за ОТГ. Точніше, навіть не я відповідаю, а я голова бюджетної комісії просто маленького ОТГ. Все інше – це не до мене питання. Та якщо ви хочете почути мою думку, то я скажу. Значить я прихильник того, щоб люди в села їхали. У селах є хати, які в цей час можна переоформити, зробити… От у мене в одній тільки сільській раді ми 24 будинки привели в порядок, заселили туди переселенців, зібрались люди, скинулися, хто чим може. Та тут же інша проблема, розумієте… Жити у селі і город садить, ну одиниці просто це можуть. А всі інші? Ну… Говорить: “Як я тут буду жити, бо мені ж треба цицьки силіконом накачать, а у вас тут нема такого. Мені треба їхати далі”… Дуже боляче це чути, коли у країні війна, коли тут бомблять, вона приїхала із знищеного міста і в неї одне питання: “де цицьки можна підкачати?”. Як із нею далі можна говорити?

Сергій Биков
Так скажіть ій що для цього зазвичай їдуть зараз до Туреччини, бо там і дешевше і гарантія більше.

Олександр Поворознюк
Сказав… Але трошки в іншому тоні.

Сергій Биков
Але напрямок був той самий, плюс-мінус?

Олександр Поворознюк
То напрямок руського корабля…

Сергій Биков
Ну добре, грець і з тими грудьми. Підемо по відбудові областей. Ось заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко заявляє, що постраждалі області матимуть власні каталоги проблем. Кожен регіон поділений на більше ніж 14 кластерів: зруйнована та пошкоджена інфраструктура, житлова, дорожня, соціальна, тобто школи та садочки, інфраструктура адміністративна та ще багато інших інфраструктурних об’єктів. “Ми вже зараз зібрали перші дані, наші аналітики їх обробляють, тому ще день – два і ми матимемо персональні каталоги кожної області” – про це сказав Кирило Тимошенко під час свого брифінгу в Офісі Президента. Скажіть, які ключові інфраструктурні об’єкти, про які ви знаєте, мають, на вашу думку, включитись до цього переліку і до цього каталогу?

Олександр Поворознюк
Ви напевно якось неправильно мене сприймаєте. Мабуть, коли я буду головою облдержадміністрації, то задавали б мені такі питання. Ну ви просто зрозумійте, я не літаю так високо, я простий хлопець із села, який просто робить свою роботу у потрібний час і у потрібному місці. Так сталося, що я зайняв таку громадянську позицію і став такий мегапопулярний. Та я не хочу зараз говорити за когось і за щось, що я не знаю. Про це говорити я не буду. Я говорю тільки за те, що я знаю. Я не буду говорить за голову облдержадміністрації і які плани в області. Ну я туди не вникаю, я туди не ходжу, щоб ви просто розуміли. Я простий хлопець із села і роблю в колгоспі.

Сергій Биков
Добре. А як ви загалом почали займатися аграрним бізнесом? Як так сталося?

Олександр Поворознюк
Я міняв солярку на бензин по колгоспам, потім у 1998 – 1999 році почалися колгоспи, які почали не розраховуватися за цю продукцію і почали давать землю, щоб повертати ці гроші і якось відроблять, техніку застарілу, що їм вже не була потрібна. Потім взяв материн пай, батьковий пай, сусіда пай і почав із трьох гектар. Потом пішло, пішло, пішло… Спочатку було три паї – це 18 гектарів, потом стало 57 із села, що люди мені віддали, потім 124, потім 247, потім 958, потім 1248, потом плюс п’ять – 600 і потім пішло пішло, поїхало, спочатку. “Дешевое бабье і кабаки, да дєньгі, коль іх вєчно нє хватало”.

Сергій Биков
Як то кажуть, чим більше грошей є – тим більше їх не вистачає.

Олександр Поворознюк
А я не вважаю, що мені багато грошей треба. Я просто живу як можу: на хліб з маслом є і на цьому Боженьку, спасибі.

Сергій Биков
Он годинник у вас на руці, скільки плюс мінус коштує?

Олександр Поворознюк
6 тисяч доларів.

Сергій Биков
Сущі дрібниці…

Давайте повертатись до до землі, як правильно ви сказали. Від заступника керівника Офісу Президента до все ж таки П’ятого президента України. Порошенко заявив, що нам мало американського ленд-лізу і нам потрібен ще британський та європейський ленд-ліз. Пр це він заявляє в інтерв’ю ВВС. Це те, що може змінити правила у цій війни. Можете собі уявити, що майбутнє світу залежить сьогодні від 1000 бронемашин від 500 танків, від 400 винищувачів та 300 систем протиповітряної оборони. Нам потрібен шостий пакет санкцій, який має бути запроваджений Європейським Союзом. Порошенко додає, що ми розраховуємо обов’язково від британського парламенту на таке саме рішення, як і Конгресу США. Я вже не буду нагадувати марива Порошенка про те, що ленд-ліз, який отримала Україна – це мало не перемога особисто Петра Олексійовича. Але, загалом, як ви оцінюєте такі заяви політиків? Враховуючи стан української армії, наприклад, у 2014, 2019 і 2022.

Олександр Поворознюк
А хто такий Порошенко?

Сергій Биков
Це великий державний діяч, П’ятий Президент України, який збудував націю, приніс томос і все далі по списку європейської солідарності…

Олександр Поворознюк
Це ваша особиста думка?

Сергій Биков
Це я тролю.

Олександр Поворознюк
Ааа.. А моя думка, що це політичний труп і зараз аналізувати його думки, які він висловив, я не рахую за потрібне. Я знаю одне, що якби він був зараз на місці Зеленського, то він би насрав у штани, а потім ще місяця два би їх відмивав та зализував би путіну, так що в того непроходімось була. Так, як він зализував у свій час. Зараз були б і Мінськ-3, Мінськ-4 і все інше. Це треба було робить ще у 2014 році, коли він здав Крим із Турчиновим і на крові став президентом. А люди за ідею йшли! Про що говорить? Давайте про політичних трупів, про цих Тимошенко, Порошенко просто не згадувати. Про всіх цих Ляшків, Смєшків, сильних там, розумних – всі вони… А де вони зараз? Де хоч той Разумков? Він же там героєм себе ставив, що це він поставив президентом Зеленського, що партію завів… Хоч десь він показався на арені? Повтікали всі, позабиралися. А Зеленський зі стальними яйцями встав і сказав: “Я нікуди! Хто за мною – залищаємось!”. Пожалуста, і країна зараз буде зовсім інша, повірте – зовсім інша і про увесь цей непотрію давайте більше не згадувати.

Сергій Биков
Давайте тоді згадаємо про вчорашнє засідання собору Української православної церкви московського патріархату. Вони звинуватили Петра Олексійовича (Порошенко) у тому, що через те, що він наче приніс Томос в Україну і створив, за їх оцінками, Православну Церкву України, що це спровокувало путіна і війну росії проти України. Наскільки ви оцінюєте подібні заяви московських попів і чи дійсно путіну була необхідна якась причина, щоб напасти на Україну?

Олександр Поворознюк
Це все перевод стрілок. Вони реально розуміють, що вони програли. Русаки вже шукають якусь причину, і Порошенка згадують, щоб його хоч десь згадали. Розумієте, от хоч десь згадали. Я ще раз кажу, що Порошенко – це тварь, яка торгувала на крові, от де зараз ці “ротердами плюси”, і всі ці??? Ось у цей час скидають мені із білорусі і з росії, до речі, в росії на дискотеках грає пісня “Вова, їбаш їх, блять”. Їм кажуть: та що ж ви робите, це з України на честь українського президента”, а вони відповідають: “Так нашого президента теж Вовою зовуть”. Ну дебіли. Про що далі говорить? Roshen по всіх магазинах: білорусія, росія… Ну як? Ну як!? І він ще ходить і щось заявляє. Да віддайте йому паспорт і хай зй*бує, куди очі дивляться.

Сергій Биков
Як бачимо – не хоче.

Олександр Поворознюк
Захоче.

Сергій Биков
Вважаєте, що в нього ще є якісь перспективи в українській політиці?

Олександр Поворознюк
Ой, які до біса перспективи? Я вас благаю….

Сергій Биков
Як зміниться от українська політика після нашої перемоги, хто буде новою плеядою?

Олександр Поворознюк
Я думаю, що такі як Кім (Віталій Кім), Голова Миколаївської облдержадміністрації, отакі люди – це майбутнє України.

Сергій Биков
Тобто, ви думаєте,, що голови о в а підуть в національну політику.

Олександр Поворознюк
Не всі. І я дуже згоден із президентом, який каже про мерів і голів обладміністрацій, Він каже: не кожним я задоволений, але не сьогодні треба робить розбор польотів. Я цим повністю з ним згідний, тому що сьогодні як ніколи треба об’єднуватися і перемагати, а потом далі вже розставляти всі крапки над “і”

Сергій Биков
А ви ж у 2019 році ходили на парламентські вибори. На мажоритарний округ, наскільки мені не зраджує пам’ять. Чи плануєте ви знову балотуватися до українського парламенту?

Олександр Поворознюк
Ну скажемо так, я в парламент піду тільки якщо буде голосування в дії. Для мене Київ – це мурашник. Я не можу жити у великому місті. Я хочу жити по принципу: “краще бути першим хлопцем на селі, аніж останнім у місті”. А щодо 2019 року, то я лише хотів провірити свій рейтинг. Я переконався в тому, що тоді, коли на фоні Зе – голосували всі автоматично за Зе. То я йшов як самовисуванець і що ви просто розуміли, в районі я один і в області, хто виграв у Зе більше ніж у 2,5 рази. Я у черговий раз переконався, що я в районі поважна людина, що прислухаються до моєї думки і мені більше абсолютно нічого не треба. Я задовольнив свої потреби. І після цього всього я був самий щасливий чоловік на світі, що я туди не попав до того парламента. Як вони почали продаватись всі, розбігатися зі Слуги Народу… Ну я не знаю, я би так не зміг. Мене б або застрелили або посадили. Тільки якщо буде віддалене голосування – ну, добре. Якщо треба це буде Президенту – я готовий обговорювати ці моменти, але на сьогоднішній день мені воно не треба.

Сергій Биков
Вчора у парламенті повністю було ліквідовано фракцію опозиційної платформи за життя. Ми до цього прийшли тільки після 70 днів війни російської федерації проти України. Як ви вважаєте, що має статись з тими політиками, які представляли партії штибу ОПЗЖ і загалом, як забезпечити “виборчу люстрацію”? Тобто люстрацію тих людей, які обираються на виборні посади, бо закон про люстрацію, наприклад, не може позбавити права обиратись до Верховної Ради чи органів місцевого самоврядування. Як на вашу думку вирішити цю проблему?

Олександр Поворознюк
Я говорю свою думку і вважаю, що як тільки буде оголошено переможний акт про припинення війни, то треба розпустить Верховну Раду, зробить вибори, і, я впевнений, що Україна буде зовсім інша. І життя буде зовсім інше. І українець до українця буде звертатися по іншому. Все буде по іншому. От повірте. Я був і залишаюсь на позиції, що треба зробить в україні двопартійність, тобто. Ті, хто підтримує президента і ті, хто не підтримує президента. Чого так? Тому що, подивіться, чого Тимошенко, Ляшко там, за них олігархи платять гроші, щоб тільки вони зайшли у Верховну Раду? Чого? Для того, щоб була третя сила, а третя сила – це золота акція. Розумієте? Якщо буде 50/50, то за кого буде третя сила – так воно і буде і так ніколи не буде порядку. Ніколи. І чого вони рвуться туди? Тому що це все бабло. Вони у два рази більше витягають, аніж вкладують.

Сергій Биков
До речі, коли завершилася Друга Світова війна, то перший повоєнний Прем’єр-міністр Італії Альчідо Де Гаспері, очолював низку однопартійних більшостей в італійському парламенті і однопартійних урядів. І, зрештою, йому вдалося відбудувати повоєнну Італію, і він навіть став одним з батьків-засновників подальшого Європейського Союзу. Як ви гадаєте ця історія з монобільшістю, вона позитивно зіграла для України чи негативно?

Олександр Поворознюк
Негативно. Чому я рахую що негативно? Тому що більше половини продалися, якась частина зрадила Зеленському і це було дуже боляче. Я впевнений, що переживати зраду дуже тяжко. Та хочу вам сказати одне: так, Зеленський помилявся у призначеннях, Зеленський помилявся у тому, що робив, але на сьогоднішній день жоден, і ще раз, жоден з ким я говорив, а говорив я з багатьма, з бізнесменами, з простими людьми, з чиновниками. Ні один чоловік не сказав, що Зеленський щось вкрав. Ні один і це настільки притягує, приваблює, що йому просто можна вірить от і все, і це спонукає підтримувати президента. Підтримувати те, що він говорить, що він робить. Ну, да, помилився там, у Прем’єр-міністрі помилився та він його поміняв. Помилився у тому, хто митниками керував, що його по диско-барах ловили (натякає на Макса Нефьодова – прим, ред)… Ну, пожалуйста, він поміняв,.

Сергій Биков
Він, до речі, тепер депутат київської міської ради від фракції Голос.

Олександр Поворознюк
Ну от побіг і вже він там у Голосі. Просто от така ситуація. Тому я думаю, що треба просто зробити: люди, які підтримують президента і ота вся пи*дота… Це ж наскільки олігархам потрібен був зайвий голос у парламенті, то коли були довибори у Чернігові, то Ляшко забув, як розказував про кремлівську зозулю, а тут – цілуються, обнімаються….

Сергій Биков
Я вам скажу так, як людина з дипломом політолога, це абсолютно нормальна реальна політика. Бо те, що ми бачимо з екранів – це одна історія, а за закритими дверима робиться інше. Я гадаю, що саме проти цього зрештою і виступили українці у 2019 році, коли голосували за Зеленського і Слугу Народу. Але так чи інакше, політика трохи буде повертатись до кулуарної, хочемо ми цього чи ні.

Олександр Поворознюк
Я так не розумію. Ну що хочете кажіть, а такої політики я не розумію.

Сергій Биков
Я скажу, я бачив на власні очі близько 8 років тому, коли в ПАРЄ двоє українських політиків один на одного кричали, а потім разом пішли обідати і обговорювати своїх коханок і помічниць. Тому для мене абсолютно нічого вже нового, мабуть, в українській політиці не буде. Але така історія, таке життя. Така політика насправді не тільки в Україні. Те саме і в Європейському Союзі, і в Сполучених Штатах Америки.

Олександр Поворознюк
Ну напевно… Я не політик.

Сергій Биков
То ви ж правильно сказали, що ви людина, яка міцно стоїть на землі, яка будує своє. Політика це все ж таки більше про інтриги і кулуарщину але, найголовніше, щоб на благо людей. Я так вважаю. Ми почали говорити про тих супер-політиків і ви пригадали пана Нефьодова з Голосу. Як ви оцінюєте фотографії політиків, коли вони показово фотографуються зі зброєю, на руїнах зруйнованих міст? Наприклад, та сама Кіра Рудик неодноразово фотографувалася з автоматом на наче кришталевих сходах. Інші політики їздили у Бородянку, в Ірпінь не на відкриття мостів чи відбудову якихось об’єктів а їздили для того, щоб зробити гарні фото на тлі знищених українських місць. Як ви до цього ставитесь?

Олександр Поворознюк
Ну от я думаю, що чим більше вони цього будуть робити, тим більше вони на своїй політичній кар’єрі будуть ставити хрест. Тому що кожний, хто дивиться на ці фотографії, дивиться не на нього, а дивиться, що стоїть за ним. Зруйновані будинки, скільки там померло людей, скільки там… Вони про них навіть не думають, і от чим більше вони це роблять, тим більше вони просто себе заганяють у негатив. Ну я от це не розумію… Ну Тимошенко приїхала у Харків, ходить там по площі розбомбленій… Ну я взагалі не розумію цього.

Сергій Биков
Ну досить вже з Юлією Володимирівною. Я розумію, що у вас певне певне до неї ставлення.

Олександр Поворознюк
Да взагалі немає нічого.

Сергій Биков
А як ви ставитесь загалом до мера Харкова, до пана Теріхова? Для мене особисто було показово, що він не поїхав з Харкова. Для мене показово було що навіть під обстрілами він забезпечував комунікації, забезпечував людей і їжею, і водою, нормально працювали бомбосховища. Загалом, як ви оцінюєте його вклад у захист Харкова?

Олександр Поворознюк
Про Терехова я не скажу. Я його особисто не знав і не знаю. Я більше сказав би про Вілкула. От я його знаю особисто і я вам скажу так, що це людина, яка дійсно завжди була є і залишається патріотом Кривого Рогу. Просто патріотом. От там і Самопоміч приїжджала на вибори, там Семенченко – всі там хотіли мера змінити. Та або за нього, або за батька завжди голосувало більше 70%. І навіть тоді, коли Павлова обирали… За кого попросив Вілкул – за того і проголосували. Тому от це – позиція. І коли Вілкул зайняв таку позицію в перший день війни, у другий день війни, він вийшов і сказав: я все зроблю, щоб нога орка не ступила на криворізьку землю”. І це – позиція. І, повірте, я дуже багато знаю, скільки там було моментів таких по Кривому Рогу, як і по Херсону, коли люди зрадили. Просто зрадили. Орки не мали взагалі зайти у Херсон. Де за два дні розмінували усі мости… Та за це треба когось просто розстрілювати на площі, коли ми прийдемо в Херсон. Те саме було і по Кривому Рогу, але якби не Вілкул то хтозна що там би було. Це вілкул сказав: “перевіряти, дублювати, але усе має бути заміновано”. Він туди послав не полковників і генералів – він туди послав капітанів і майорів, які рвали душу за Україну. Вони знайшли де проводки були обрізані і все це.. Тому Кривий Ріг до сьогодні є і до нього орки ніколи не сунуться. Бо їм буде торба довкола Кривого Рогу. оце позиція Вілкула – просто красава.

Сергій Биков
Вілкул завжди, показував себе в Кривому Розі дуже позитивно, і його батько показував себе у Кривому Розі дуже позитивно. До речі, вони запровадили картку криворожанина для безоплатного проїзду у комунальному транспорті та забезпечували таким чином безпеку для дітей. Там же можна було, наприклад, дивіться: ваша дитина їде до школи і в неї картка криворожанина. Дитина сідає в автобус – приклала картку, а ви отримали смс-ку, що дитина в автобусі. Зайшла дитина в школу – на турнікеті клацнула карткою і ви бачите, що дитина в школі. Або інша історія: дитина зайшла у школу, приклала картку – ви бачите повідомлення, що нібито вона в школі, а потім за п’ять хвилин бачите, що вона знову в автобусі і поїхала там до якихось своїх друзів, і ви одразу знаєте, де ваша дитина.

Олександр Поворознюк
Так, так.. Ну я це я просто кажу, бо це позиція і відношення до людей. Там, повірте, Вілкули будуть ще довго керувати. При всьому, що там про них не говорили, це ну просто супер-дядьки, що батько, що син.

Сергій Биков
І ще останнє питання, скільки трофейних танків? Ви відправите на парад перемоги у Києві.

Олександр Поворознюк
Один.

Сергій Биков
І самі будете ним керувати?

Олександр Поворознюк
Ну можу і сам. Ми спробуємо.

Сергій Биков
Буде дуже гарна картина, як на мене.

Олександр Поворознюк
Ну точно не віддам. Не знаю чи поїду у Київ сам. Але я його точно поки не віддам. Ми його зарили на позиції з повним боєкомплектом. От як тільки буде перемога, то ми йоговідриєм, виїдемо і поїдемо туди куди куди треба. Ми його віддамо тільки по закінченню війни. До закінчення війни нікому я його не віддам.

Сергій Биков
Керівник НАЗК вже заявляв, що декларувати не потрібно буде трофейну військову техніку. Ну і зрештою, дуже дякую вам, що ви знайшли час провести цей стрім. Олександрк, дуже дуже вам дякую і бажаю вам гарного дня. Як як ви казали…

Олександр Поворознюк
Слава Україні!

Сергій Биков
Слава нації!

Олександр Поворознюк
І пи*дець російській федерації!

Дісклеймер
На сайті аналітичного центру ІНПОЛІТ ми публікуємо серію обговорень, які провів Сергій Биков із гостями телеграм каналу PolitrukUA

Принагідно запрошуємо підписатись на PolitrukUA у телеграмfacebook та Youtube