Сергій Биков: Україні потрібна стабільна Білорусь

Україна найбільше зацікавлена в тому, щоб у Білорусі не відбулося дестабілізаційних змін, тому не потрібно втручатись у білоруський конфлікт.

 

Таке переконання висловив політичний консультант, голова ІНПОЛІТ Сергій Биков в ефірі телеканалу «Україна 24».

 

«Ми реально зацікавлені, щоб ситуація, яка була в Білорусі протягом останніх 24 26 років, зберігалась і надалі. Це захист України. Ми знаємо, що з Білорусі в Україну не сунуть російські танки, а найбільша «загроза», яка може на нас йти, – це білоруські трактори, які ми активно використовуємо у сільському господарстві. Хай там як, а Лукашенко не йде на поступки у відносинах з РФ і виступає як державник. Велика його проблема криється в тому, що він не виростив собі ані наступників, ані  «ручну» опозицію», – зазначив політконсультант.

 

За словами експерта, нині в Білорусі відбувається стандартна «кольорова революція», яку режисуть зі сходу.

 

«Вона робиться східним сусідом Республіки Білорусь. Фактично процесом керують опозиційний канал «Некста» і ще декілька телеграм-каналів. Якщо «Некста» заявляє про мирне зібрання, то чому вони потім надсилають слайди, як правильно робити «коктейлі Молотова», як ставати в «зцепки», як протистояти силовикам. Коли на поліцейського підіймає кулак «мирний» протестувальник, то його треба взяти у кайданки і кинути в автозак. Тільки таким чином можна забезпечити правопорядок і законність. Право на силу має винятково держава», – вважає Сергій Биков.

 

Він переконаний, що з опозиціонерки Світлани Тихановської хотіли зробити політичну жертву, адже це могло б ще більше дестабілізувати ситуацію в країні.

 

«З пані Тихановської хотіли зробити «сакральну жертву». Вона – дружина блогера, і аж ніяк не опозиційний лідер, вона не  поведе за собою людей. Уряд Республіки Білорусь надав цілодобову охорону для неї, а також для Об’єднаного штабу трьох опозиційних кандидатів для того, щоб з ними нічого не трапилося. Згодом ухвалили рішення, що безпечніше їй буде на території європейської країни, оскільки, згадаймо, «вагнерівці» приїхали в Білорусь ще до виборів, вони зацікавлені в тому, щоб дестабілізувати країну», – наголосив Сергій Биков.