Росія продовжує тиснути, намагаючись виконати ключове завдання – вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей У традиційному вечірньому зверненні 21 червня президент України Володимир Зеленський, окреслюючи ситуацію на фронті, зазначив, що завдяки тактичним рухам ЗСУ покращують свої позиції у Луганській області, поступово звільняють Херсонську область

При цьому визнав, що окупанти серйозно тиснуть на Донецькому напрямку та ведуть цинічні обстріли Харківщини. Про вкрай складну обстановку на Луганщині повідомив у ранковому зведенні 22 червня голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. За його словами, ворог перенаправляє саме в цей регіон, який намагається повністю захопити, техніку та живу силу з інших напрямків. Що відбувається на Луганщині? Які сценарії подальшого розвитку битви за Донбас?

Портал “Коментарі” із цими питаннями звернувся до експертів.

Політолог, доброволець ЗСУ Кирило Сазонов, який воював на Луганщині і зараз прибув до Києва на доукомплекацію, розповідає:

“Ситуація на Луганщині, зокрема у Сєвєродонецьку (Сєвєр) та Лисичанську (Лис) складна. Складається враження, що Росія кидає туди все, що можна. Постійна ротація та поповнення резервами живої сили – це дуже помітно. Тому що приходять нові орки, трохи змінюється тактика, шукають нові та явно не знають старі підходи до наших позицій. За артилерією, системам залпового вогню вони мають явну перевагу в рази. Те саме повітря – дронов у них більше, працюють літаки і вертольоти. За боєкомплектом для арти або мінометів вони теж не економлять — насипають без рахунку. На щастя, їхня точність залишає бажати кращого. А ось ті ж САУ, що з’являються у нас як західна допомога, луплять набагато точніше, скорострільність і мобільність у них не в приклад вища”. Тобто, наголошує експерт, ситуація дуже важка. Але ж наша арта посилюється. Поступово, не так швидко, як хотілося б, але посилюється. Це хороша тенденція, упевнений Кирило Сазонов. “Якщо вдасться переламати ситуацію в небі (а МіГи зі Словаччини прийдуть вже скоро), то можна говорити про принциповий перелом ситуації. І про контрнаступ. Ну, а поки що ми пов’язуємо сили та ресурси ворога на Луганщині та Донеччині, наші брати по зброї на Херсонщині та Харківщині вже наступають. І це чудові новини”, – резюмує Кирило Сазонов.