Ситуація нагадує анекдот: чому Порошенко продав свої канали?

Не встиг В.Зеленський підписати так званий закон про деолігархізацію як П.Порошенко — один з найперших кандидатів до реєстру олігархів — одразу ж «продав» 5 Канал і Прямий, причому використавши для цього напрацьовану схему Медведчука-Козака — шляхом «передачі журналістам».
Правда, так само як і у випадку з медведчуківськими каналами серед власників «незалежних медіа» фігурують народні депутати. У першому випадку — Нестор Шуфрич з ОПЗЖ, у другому — соратники Сивочого «Неолігарха» — Володимир Ар’єв, Ірина Геращенко, Вікторія Сюмар, Ірина Фріз.
Кумедно, але відміність між медведчуківськими та порошенківськими «незалежними» медіа не надто значна навіть у назвах. Медведчуківці «створили» «Перший Незалежний канал», а порошенківці — «Вільні медіа».
Ну і звісно тепер жодного впливу на редакційну політику.
Себто весь трешняк, який продукують ці канали, тепер не є прикрим наслідком втручання власників у редакційну політику з меторю перетворення цих медіа на рупори політичної пропаганди. Тепер це винятково результат професійної роботи незалежних журналістів 🙂
Фінансувати свою роботу і платити собі зарплату журналісти цих каналів тепер мабуть також будуть собі самі. Правда, відкритим лишається питання з яких джерел вони будуть це робити…може з прибутків….чи може з власних заощадщень, бо фахівці кажуть, що інформаційно-аналітичні канали не надто здатні генерувати прибутки навіть з так званою «джиносю», а ми ж впевнені, що жодної «джинси» тепер на незалежних від олігархів медіа не буде! Чи може за рахунок якихось грантів?
Думаю, Медведчук і Порошенко можуть обмінятися досвідом щодо схем фінансування «незалежних ЗМІ, у редакційну політику яких вони жодним чином не втручаються».
А взагалі вся ця історія нагадує мені анекдот.
Відірвавшись від землі літак набирає висоту і виходить на курс. Командир екіпажу включає автопілот, розслаблено відкидається у кріслі і жартома промовляє до другого пілота: «а тепер можна випити кави і трахнути стюардесу». І все це чують пасажири, бо пілоти після привітання забули вимкнути зв’язок із салоном. Стюардеса це чує і біжить до кабіни аби попередити пілотів. І раптом її перехоплює якась бабуся словами:
— Не поспішай так доню, вони спочатку вип’ють каву.
П.С. те, що так званий закон про деолігархізацію ще не почав діяти, а деякі «неолігархи» вже почали «виділяти вазелін», є добрим знаком.