Тимошенко запропонувала економічну програму, котру можна обговорювати — експерт

Голова аналітичного центру  ІНПОЛІТ Сергій Биков після вивчення економічної програми Тимошенко, виокремив кілька її цікавих ініціатив.

Експерт зауважив, що Тимошенко навідміну від інших політиків запропонувала економічну програму, котру можна обговорювати на експертному рівні:

Новий економічний курс Тимошенко може подобатись чи не подобатись, але сьогодні це єдиний документ, що можна фахово обговорювати. Інші ж не запропонували жодної альтернативи» — заявив Сергій Биков.

Окремо Биков зупинився на планах Тимошенко знизити відсоткову ставку по кредитах до 3%. Він зауважив, що діючі відсоткові ставки унеможливлюють не тільки розвиток підприємництва. Вони також блокують споживче кредитування.

Українські банки готові надавати кредити бізнесу на 2 – 5 років під 20% річних. На думку Сергія Бикова це абсолютно непідйомне навантаження для бізнесу.

«До прикладу, у Німеччині на той самий строк бізнес може взяти кредит під 2,5 відсотки річних» — констатував Биков

За словами експерта, гнітюча ситуація не тільки у комерційному секторі кредитування, але і у споживчому:

«Зі споживчим кредитуванням ситуація ще гірша: банки виставляють такі умови для отримання кредиту, котрим може відповідати тільки людина, що не має необхідності у споживчому кредитуванні. Це заганяє українців до лап фінансових спекулянтів, котрі під «ломбардний відсоток» дають позику громадянам на придбання харчів, оплату комунальних послуг, чи щоб просто вижити до зарплати. А потім приходять колектори, ламають двері та відбирають останнє. Економічна стратегія Тимошенко пропонує дієвий шлях подолання цієї проблеми» — заявив Сергій Биков.

Також зацікавила експерта і пропонована Тимошенко пенсійна реформа. Сергій Биков називає її революційною для України:

«Тимошенко демонструє чесну державницьку позицію у питанні пенсійного забезпечення з позиції 21 сторіччя. Світовий Банк ще 1994 року опублікував доповідь «Як уникнути кризи людей літнього віку». Ця доповідь ще 94 року попереджала, що навіть за тих економічних умов, солідарна пенсійна система не зможе забезпечити гідну старість та держави зіштовхнуться з діркою у пенсійних фондах. Навіть підвищення пенсійного віку та мінімального стажу не вирішить, а лише відстрочить проблему. Ми це сьогодні спостерігаємо. Саме тому Світовий Банк рекомендував перехід до змішаної солідарно-накопичувальної пенсійної системи. Сьогодні необхідно робити ще більший крок – впроваджувати персоніфіковану пенсійну систему, коли державою буде оцінюватись весь комплекс факторів майбутнього пенсіонера: наявність достатніх накопичень, стаж роботи, розмір зарплати тощо. Саме такий революційний для країни крок втілити Юлія Тимошенко. Це дозволить покрити дефіцит пенсійного фонду та забезпечити гідну старість тим пенсіонерам, що сьогодні змушені виживати» — підсумував Сергій Биков.