Тимошенко знає як навести лад в армії та зупинити війну

Політики люблять сьогодні говорити про війну та армію, але майже всі бояться говорити про мир та завершення війни. Діюча влада намагається сформувати міф, що будь-які розмови про мир – це капітуляція, хоча це не так. Мир може і буде переможним.

Підтвердженням, що мир буде переможним, є ініційований Юлією Тимошенко форум «Нова стратегія миру та безпеки», який відбувся у Києві 30 листопада. Під час форуму лідерка Батьківщини запропонувала до експертного обговорення переможний формат «Будапешт плюс», у рамках якого найсильніші країни світу спільно з Україною змусять окупанта забратись з України та відшкодувати нанесені збитки. Нажаль, жодні кошти не компенсують життів кращих синів і дочок України, що загинули від рук окупантів. 41 тисяча українців втратила життя та здоров’я протягом війни на Донбасі.

Будапештський меморандум гарантує Україні безпеку, але скликати будапештський формат має Україна. Влада досі нічого для цього не зробила.

Окрім іншого, Юлія Тимошенко пропонує комплексне удосконалення оборонної системи. Адже Україна не відповідає досі ключовим стандартам НАТО:

  • Повага до життя
  • Повага до військових та їх родин
  • Чесність та ліквідація корупції
  • Цивільний контроль військових
  • Якісне політичне управління армією
  • Достатня військова підготовка солдатів та офіцерів
  • Кадровий відбір офіцерів за лідерськими якостями
  • Чітка структура військових підрозділів
  • Бездоганне тилове забезпечення
  • Належним чином підготовлене та укомплектоване Міністерство оборони

Реальна, а не міфічна відповідність стандартам НАТО призведе до пришвидшення вступу України у НАТО. Адже саме в НАТО місце України та безпека України.

Вкотре Тимошенко демонструє себе як далекоглядного стратега, що змінює ситуацію комплексно. Під час форуму лідерка Батьківщини проголосила формування головних військових органів при Президентові, що займатимуться комплексним контролем та управлінням армією та будуть стратегічним наставником Міністерства оборони. Це воєнний кабінет, спеціальна комісія з вивчення глобальних проблем та комітет з питань розвідки при Президентові України. Також Україні потрібно ухвалити нові якісні воєнну, кібернетичну та морську доктрини, щоб українське військо могло чітко та ефективно реагувати на безпекові загрози. Цим вже сьогодні займається команда Юлії Тимошенко спільно з українськими та західними військовими.

Одним з питань форуму була доля вимушених переселенців, яких в Україні два мільйони. Вони урізані в правах, а держава фактично не опікується їх долею. Тимошенко наполягає, що переселенцям має бути поновлено усі громадянські права та повернуто власність. А держава повинна опікуватись їх долею, оскільки вимушені переселенці – це яскравий доказ того, що у Криму та на Донбасі живуть українці, які люблять та шанують Україну.

Юлія Тимошенко вже сьогодні відповідає на головні питання українця: яким має бути мир та як його досягти. Головне не тільки планування, а й реалізація задумів. Тимошенко має силу та волю повернути мир в Україну. А не так, як дехто, лише обіцяв завершити війну та на цьому гаслі прийшов до влади. Безумовно, для того, щоб безпекова програма Тимошенко була реалізована, вона має стати Головнокомандуючим. Тоді буде мир. Тоді знову майорітимуть українські прапори над Донецьком та Севастополем, Луганськом та Керчю. Тоді дітлахи бігатимуть вулицями усміхнені, а не ховатимуться у підвалах  від куль та снарядів.

Сергій Биков, голова аналітичного центру ІНПОЛІТ