Укрзалізниця vs Дойчебан: зарплати у керівництва вищі, а сервіс гірший, – феномен пояснює Сергій Биков

Аналізуючи ситуацію з залізничними перевезеннями, в студії телеканалу «НАШ» політичний консультант, Голова аналітичного центру «ІНПОЛІТ» Сергій Биков порівняв підходи в роботі української залізниці і німецького Дойчебану.

 

«Якщо порівнювати Укрзалізницю з Дойчебаном, давайте подивимось на оплату праці керівництва підприємств. Так, зарплата голови правління Дойчебану складає 7 тисяч євро, а Укрзалізниці  – 15-20 тисяч євро. Зарплати звичайних членів правління Дойчебану складають 2-2,5 тисячі євро, а  у нас члени правління Укрзалізниці отримують мінімум 3,5 тисячі євро. А насправді разом із надбавками й іншими преміями виходить понад 300 тисяч гривень. Це легко перевірити у відповідній бухгалтерській звітності Укрзалізниці», – повідомив Сергій Биков.

 

Політичний консультант переконаний, що при цьому рівень якості надання послуг цими підприємствами кардинально відрізняється. Відповідно, виникає логічне запитання – за що з держбюджету виплачуються захмарні зарплати і коли чекати ефективності.

 

«Невже ми можемо сказати, що Укрзалізниця надає кращий сервіс, аніж Дойчебан? Точно – ні! Наприклад, у японській залізниці є показник ефективності роботи керівництва залізниці – це на скільки людям комфортно, на скільки вони задоволені сервісом. І якби на Укрзалізниці запровадили такий маркер, тоді в нас було б тільки обурення діями керівництва Укрзалізниці», – переконаний Сергій Биков.