Які страхи та міфи розганяють про українську мову?

Не думав писати про мову, але стільки міфів і страхів розганяють, що не можу промовчати.
Закон НЕ забороняє отримувати послуги іншими мовами,… [Тут можна було би поставити крапку, але живемо в країні, де українську всі розуміють, а от меню/інструкцію нею отримати ще той квест]
…Закон гарантує можливість отримати їх українською.
Якщо ви звертаєтеся англійською, російською, польскою, угорською… і вам можуть нею відповісти, то запросто отримаєте послугу тією мовою яку знаєте і ви і умовний офіціант/таксист/…/продавець.
Та якщо ви звернулися українською, вам гарантовано право отримати послугу нею ж, а не угорською, польською, російською, грецькою. Навіть якщо офіціанту/…/продавцю зручніше угорською і «тут всі так говорять», він має надати вам послугу мовою загального користування.
Ті, хто бачить в законі заборону російської, а не стимулювання української, з піною у рота невдоволені, або радієте саме цьому — однаково випийте волокордіну і заспокойтеся.
До перших: нічого прикривати захистом російської/угорської/…/румунської своє небажання знати і використовувати українську.
Останнім: або вишиванку, або радянський партбілет. Бо дерадянізація радянськими методами — це про раба що бажає не свободи, а стати рабовласником.