З’їзд Опозиційного блоку: хто очолить партію та чи вдастся подолати двовладдя? — Сергій Биков

Політтехнолог, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков написав свіжий блог про те, чи чи відбудеться 15 грудня з’їзд Опозиційного блоку.

Схоже, що 15 грудня таки відбудеться з’їзд Опозиційного блоку, на якому буде покладено край двовладдю в партії. Показово, що вчора, близько 20:30 на їхньому сайті з’явилась заява Бойка, що більшість парторганізацій начебто не підтримують проведення «незаконного з’їзду». При цьому жодних цифр Бойко у своїй заяві не навів. Так само він не назвав партійні осередки, які ,за його словами, не підтримали проведення з’їзду. Трохи згодом ця заява Бойка була видалена з партійного сайту.

Натомість, з’явилась заява Бориса Колеснікова, що з’їзд відбудеться 15 грудня цього року. За його словами, проведення з’їзду підтримали майже 50 з 60 тисяч партійців. Якщо з’їзд таки відбудеться, це покладе край партійній косоокості, коли партійні функціонери не знають, на кого зі співголів партії орієнтуватись.

Сьогодні може розглядатись дві кандидатури на пост партійного очільника: це Вадим Новінський та Борис Колесніков. Вадим Новинский очолив парламентську фракцію після виходу з фракції Льовочкіна та Бойка. Він має велику підтримку серед прихожан УПЦ та має свою харизму. На виборців він справляє враження доброго дідуся, щирого та милосердного. На користь Новинського працює його ділова репутація та негативне ставлення до нього чинної влади. Не забули ж відкриття проти Новинського кримінальної справи? Щоправда, ця справа поки не завершилась нічим. Мінусом для Вадима Владиславовича є його політична та особиста лояльність до Росії, що практично межує з проросійськістю.

Іншим вірогідним кандидатом на головування в Опоблоці є Борис Колесников. Наразі він є співголовою партії. Колесніков має позитивний управлінський досвід, його ім’я асоціюється з ефективним проведенням Євро 2012 та впровадженням в Україні швидкісних електропоїздів Інтерсіті. Чи не єдиною перешкодою для сходження Колеснікова на пост голови партії є відсутність у нього депутатського мандату, але цей мінус не є суттєвим. З іншого боку, цей мінус повністю компенсується наявністю у нього серйозного медіаактиву: Канал Україна — лідер рейтингів телеканалів, медіа-холдинг Сегодня — один з лідерів інформаційного ринку. Також варто пам’ятати, що саме на Бориса Колеснікова сьогодні орієнтується більшість партійців.

Також не можна виключати, що партію очолить хтось третій, але у цього «третього» має бути не тільки воля до розвитку партії, але і ресурси для цієї діяльності.

Партійцям на з’їзді доведеться вирішити не тільки питання призначення голови партії, але і висунення кандидата на пост президента. Якщо з’їзд висуватиме когось із регіональних лідерів, який невідомий на національній арені — це буде мінусом для партії на найближчих президентських та парламентських виборах. Ефективним кроком може бути висування досить молодого, харизматичного політика, який зарекомендував себе і на регіональному, і на національному рівнях. Серед таких персон в опоблоці варто виділити Олександр Вілкул. Він має позитивний досвід управління Дніпропетровською областтю, коли відбувалось значне зростання доходів населення та розвиток економіки регіону. Також, українці пам’ятають Віце-прем’єрство Вілкула, коли він відповідав за питання житлово-комунального господарства. На користь Вілкула працює і факт, що саме проти нього Юрій Луценко відкрив кримінальну справу, політизованість якої не викликає сумнівів.

Має Вілкул і свої недоліки. Одним з них є поразка на виборах міського голови Дніпра у 2015, коли арешт Корбана згуртував прихильників опонента Вілкула — Бориса Філатова. Проте, я певен, що кожен політик повинен мати досвід програшу виборів.

Зрештою, всі рішення залежать від делегатів з’їзду. Одне точно заслуговує на позитивну оцінку — це рішення покласти край «внутрішньопартійній косоокості». Чекати залишилось не довго.