Заклики до “зберегти обличчя путіну” й “віддати частину територій” похідні від декількох небезпечних ілюзій:

  1. Ніби для путіна “обличчя” (яке треба зберегти) – ресурс.

Це докорінно невірно. Йому потрібен оскал, який лякав би. Мають боятися, тоді поважають, тоді рахуються. Тремтіння західних еліт пред ним, лише переконують його в правильності розрахунку. Ця модель не передбачає “обличчя”, а скоріше рило. Чим страхітливіше – тим краще, а якщо ще вважатимуть навіженим, то можна й полякати “довідкою 7Б” й непередбачуваністю.

Для внутрішньої аудиторії обличчя йому також не треба, для цього є Останкіно й репресивний апарат.

2. Путін хоче завершити війну.

Назвіть, яку з воїн він завершував? Всі підвішував до кращих часів.

Для європейців, війна це страшно, аномалія, треба скоріше завершити. Для нього ж війна це комфортно, ресурс з яким він вміє працювати. Тим паче, режим вже стоїть на воєнних рейках, й відсутність конфліктів він не переживе. Для нього, це спосіб витіснення напруження за периметр власної держави.

Заяви РФ та ситуація на фронті, також чітко показують, що РФ не шукає способів завершення війни зараз.

3. З Путіним можна домовитись.

Весь досвід домовленостей з РФ показує, що вона їх не дотримується. Вони мислять воєнно, глобальним протистоянням, змовами – всі вороги.

В цій моделі, недотримання зобов’язань – це військова хитрість, обман ворога.

Тому “…нападати не збираємося, окупацію не готуємо, “Будапешт” не порушували…” й вся інша брехня, одночасно озвучувалася не тільки пропагандистами, а й посадовцями.

Заходу треба позбутися “європейської” лінзи сприйняття рф. Це не аномальна європейська країна, чия культура просто має свої маніакальні хиби. Цей режим побудований на антиєвропейській культурі в своєму корені. Оцінювати РФ за європейськими лекалами – це самообманюватися, що життєво небезпечно.

Воєнний експерт Олег Саакян