Зараз влада і відповідальний бізнес мають об’єднати зусилля для боротьби з коронавірусом, – Сергій Биков

Мусимо визнати – владі варто було підготуватись до можливих викликів у зв’язку з поширенням коронавірусу в світі, але цього, на жаль, не відбулося. Проте зараз вкрай важливо зрозуміти, що самотужки вона не здатна адекватно реагувати на цей виклик і має заручитися підтримкою  великого соціально відповідального бізнесу.

Так прокоментував дії влади в ефірі телеканалу НАШ політичний консультант, Голова ІНПОЛІТ Сергій Биков.

«Президент зібрав великих підприємців, за допомогою яких сформовано спеціальних фонд сумою у 12-13 мільярдів гривень, за кошти якого будуть придбані  маски, антисептики, тест-системи для виявлення коронавірусу. Насправді держрезерв в країні є. Наприклад, в Укрзалізниці, але вони як-то кажуть ще його «не витягнули», і маски  в них є. В інших державних підприємств також є накопичення, зокрема і масок. Перше і найнеобхідніше, що влада має зробити, –  це забезпечити людей засобами захисту: медичними масками та антисептиками. Друге – забезпечити людей соціальною допомогою», – вважає Сергій Биков.

Політичний експерт схвально оцінив ініціативу президента України виплачувати додаткову тисячу гривень кожному пенсіонеру, який отримує пенсію, нижчу за 5 тисяч гривень.

«У тих же ліберальних Сполучених Штатах, які нарешті починають йти за рухом соціалізму, щотижнево надають кожному громадянину Америки чек на суму 1 тисячу доларів США. Їхня економіка може це потягнути, натомість українська економіка таких навантажень не витримає. Але сьогодні влада і відповідальний бізнес, який не спекулює на масках, а навпаки забезпечує своїх співробітників, створює робочі місця, забезпечує  нас товарами першої необхідності, вони спільними зусиллями борються проти коронавірусу», – резюмував Сергій Биков.